iDnes - Markéta Zikmundová
Rok existence slaví kutnohorské muzeum čokolády, které před rokem otevřela Lada Bartošová. Za tu dobu přilákalo už kolem dvanácti tisíc lidí.
Lucie Výborná - Český Rozhlas
Byli jsme Hostem Lucie Výborné, koukněte na video :-)
Český rozhlas - Iveta Chlumská
Slávu jedné z nejlepších čokoládoven naší historie si můžete připomenout v Muzeu čokolády v Kutné Hoře. Její dějiny nám přiblížila Lada Bartošová, majitelka a provozovatelka muzea. Záznam rozhovoru si můžete poslechnout zde.
CNN Travel - Nathan Key
Chocolate Museum
Locals have dubbed Kutná Hora's Chocolate Museum, "the smallest chocolate museum in the world, with the biggest history."
The cute chocolaterie acts as a homage to all things chocolate dating back to the early 19th century.
During visits, guests are treated to a tour of the establishment, along with chocolate tasting sessions and private candlelit dinners.

Aktuálne.cz - Magdaléna Daňková
Obnovili výrobu čokolády Lidka. Zájem je obří...
Bobo and Chichi for Czech Tourism
Encounters with Locals: Stories & Memories From the Czech Republic
Hana Kratochvílová - Deník CZ
Lada Bartošová doktorát nikdy nedokončila, ale muzeum čokolády otevřela
President ESN UCT
Navštívili jsme muzeum čokolády s našimi zahraničními studenty ze všech koutů světa. Byli jsme překvapeni obrovskou ochotou personálu a výbornou angličtinou! A samozřejmě také čokoládou, hlavně tu z ovčího mléka velice doporučuji :) Studenti si výlet moc užili. We visited the museum with our students from abroad. We were suprised, how nice the crew was. Their english was excellent. And, of course, the chocolate (My favourite is the one with sheep's milk)! You are gonna love it, as we and our Erasmus students did! Definitelly worth visiting. (Translated by Google) We visited the Chocolate Museum with our international students from all over the world. We were surprised by the great willingness of staff and excellent English! And of course also chocolate, especially the sheep milk I highly recommend :) Students enjoyed the trip very much. We visited the museum with our students from abroad. We were suprised, how nice the crew was. Their english was excellent. And, of course, the chocolate (My favorite is the one with sheep's milk)! You are gonna love it, as we and our Erasmus students did! Definitelly worth visiting.
Miroslava Knotová
Naprosto jednoznačné Must see v Kutné hoře. Moc jsme si to užili a rozhodně se ještě vrátíme. Kéž by bylo takových zapálených lidí více. Děkujeme!
Šárka s rodinou
Navštívili jsme v Kutné Hoře Muzeum čokolády. Skvělá volba! Muzeum sice maličké, zato velmi osobité, útulné a pestré. Mají zde vskutku vzácné kousky k nahlédnutí a k tomu velmi originální paní, která vtipně a se zaujetím dokáže hovořit o minulosti České čokolády. Poutavě nám vyprávěla vše zajímavé o výrobě, příchutích i exportu naší čokolády v historii Čech. Na závěr jsme si zakoupili vynikající, lahodnou horkou čokoládu, která zbystřila naše smysly ještě na mnoho hodin ;-) Zdravíme do Muzea Šárka s rodinou ;-)
Iveta Zadinová
Naprosto úžasné místo a skvělí majitelé! Měli jsme degustaci a bylo to skvělé, naprosto vše předčilo naše očekávání a rozhodně jen tak nezapomeneme. Moc děkujeme a všem vřele doporučuji. Navíc skvělá komunikace a v dnešní době neskutečná ochota.
Megan Scott
ALL THE BEST THINGS TO DO IN KUTNA HORA, CZECH REPUBLIC
Jan C.
Dopručuji všem co budou v Kutné Hoře ať za památkama či na výletě

- milá a usměvavá obsluha jak obchůdku tak mini-muzea
- pomůžou i s výběrem čokolády
- široký sortiment čokolád (mléčné,bílé a hořké)
- pokud vybíráte tak věřte že vyberete to co vám bude chutnat, jelikož máte možnost ochutnat ode všech vystavených čokolád co jsou v prodeji
Kateřina Hanušová - projekt Humans of cities
Slyšeli jste už o kutnohorské čokoládě Lidka? A víte, že její výroba se vrátila do Kutné Hory po dlouhých 60 letech? Kutnohorskou tradici výroby čokolády obnovila před dvěma lety Lada Bartošová, svérázná dáma, která během mísení čokoládové hmoty cituje hlášky z filmu Karlík a továrna na čokoládu.
Mája Šmilauerová
Úžasně příjemné místo, ta nejlepší čokoláda, jakou jsem kdy jedla (a pila :)), navíc velmi ochotný a milý pan prodavač a zajímavý výklad o historii čokovýroby. Vůbec se nám odtamtud s kamarádkou nechtělo a ještě několikrát jsme si řekly, jak jsme rády, že jsme na tohle kouzelné místo narazily!